Teufelssee, daar waren we al eens geweest. Maar er zijn meer FKK*-stranden rond Berlijn. Eerst naar het Duivelsmeer. Dat hadden we gedacht!
Lees hier de avonturen bij de Teufelssee.
Naar de Teufelssee…
Want na een tropische dag waarop de 35 graden werd aangetikt hadden we behoefte aan afkoeling. Als ik alleen ben vind ik prima mijn weg in den vreemde, maar in manlief heb ik een natuurlijke reisleider en daar geef ik me graag aan over. Maar de hitte leek met zijn reisleidersinstinct aan de haal te zijn gegaan.
Eerder deze dag belandden we al voor een permanent gesloten eettentje. Op een afstand die ik normaal gesproken te voet zou afleggen, hadden we nu twee overstappen nodig. En toen we door deze vertraging rijkelijk laat vertrokken naar de Teufelssee – althans dat dachten we – kwamen we voor een verrassing te staan.
Mijn innig geliefde, maar kennelijk toch feilbare reisleider, had in de routeplanner Teufelssee ingegeven en was zonder verder acht te slaan op het kaartje gaan rijden. Onderweg zei ik nog: “Goh, wat grappig, hier rijdt ook een tram het bos in”, maar dit deed geen bellen rinkelen.
Het kaartje van de routeplanner liet al een flinke plas water zien toen we plots rechtsaf moesten. Maar we stuitten op een neergelaten slagboom. De reisleider snapte er niets van. Tot ik naast de slagboom een bordje zag met de tekst:
Waldschule Teufelssee
Bron: Berliner Forsten.
Waarom men een instituut gelegen aan de Müggelsee nu vernoemt naar de Teufelssee is mij een raadsel. Maar we waren er nu toch en zijn toen naar het FKK-strand aldaar gegaan.
Müggelsee
De Müggelsee bleek een enorm recreatiegebied te zijn met links een groot familiestrand en rechts een klein *FKK-strand (Freikörperkultur – naaktstrand). Er mocht niet gefotografeerd en geloerd worden. Toch storend dat er toch veel mensen wél wat aanhadden, er luide muziek werd afgespeeld en dat iemand zich open en bloot stond te bevredigen.
Na een half uur kwamen 4 strandwachten de aanwezigen vriendelijk vragen de boel in te pakken vanwege de naderende sluitingstijd. Met moeite had ik het verhitte lijf volledig ondergedompeld in het koele water, want zover het oog reikte zag ik mensen slechts tot de knieën in het water staan.
Vandaag gaan we écht naar de Teufelssee. Klein, maar fijn, en diep.



