Ron van Zeeland

Schrijft over LHBT/hiv/Cambodja/poes Lola & andere zaken

Ron van Zeeland

Schrijft over LHBT/hiv/Cambodja/poes Lola & andere zaken

  • ZKV
  • Poes Lola
  • Over mij
    • Contact
  • In de media
    • Media 1987-1989
    • Media 1990
    • Media 1991
    • Media 1992-1993
    • Media 1994-1996
    • Media 1997-1998
    • Media 1999
    • Media 2000-2002
    • Media 2003-2006
    • Media 2007
    • Media 2008
    • Media 2009
    • Media 2010
    • Media 2011
    • Media 2012
    • Media 2013 – 2015
    • Media 2016-2017
    • Media 2018 – 2022
  • Dossiers
    • De affaire Delfshaven – homo weggepest.
    • Cambodja – politieke ontwikkelingen
    • Hiv & AIN/anuskanker
    • Hiv & osteoporose en -necrose
    • Hiv-genezing
Algemeen

Opening transgender-expositie

Gepubliceerd op 27 januari 20106 januari 20220 reacties2minuten leestijd238 x bekeken

Deel

0

affiche_transgendertentoonstelling_uitsnede
Vanmiddag wordt in de hal van het stadhuis in Eindhoven een foto-expositie geopend:Transgenders heel gewoon.

 

Transgender in Eindhoven

Ik ga proberen erbij te zijn, maar eerst vandaag in alle vroegte naar Rotterdam voor weer een preventief onderzoek. In elk geval hier de aankondiging in zijn geheel:

Transgender Foto-expositie in Stadhuis Eindhoven

T&T Eindhoven houdt van donderdag 28 januari tot en met vrijdag 12 februari 2010 in samenwerking met de gemeente Eindhoven een Transgender Foto Expositie in de expositieruimte van het Eindhovense Stadhuis. Wethouder Hans-Martin Don van Welzijn opent op woensdag 27 januari, om 16.00 uur, deze bijzondere expositie.

Graag nodigen wij u uit de opening bij te wonen en de expositie te bezichtigen.

Geëxposeerd worden tussen 35 en 40 (studio)foto’s van transgenders. De foto’s zijn, op enkele na, sinds 2007 gemaakt door Wendy Steenmans uit Geldrop tijdens de maandelijkse ontmoetingsavonden van T&T Eindhoven. Een klein deel van de foto’s is op T&T-bijeenkomsten in Amsterdam gemaakt.

Transgenders zijn mensen met genderdysforie: het gevoel je niet thuis te voelen in het geslacht waarmee je bent geboren. Het aantal genderdysfore variaties is zeer groot. Bekende(re) termen die onder de parapluterm transgender vallen zijn transseksueel, travestiet of crossdresser.

Op transgenderuitingen rust nog altijd een taboe; onbekend maakt onbemind en onbegrepen. Mensen met genderdysfore gevoelens leven daarom vaak ‘in de kast’, met alle persoonlijke en sociale gevolgen vandien. Ook voor echtgenotes of partners is genderdysforie vaak moeilijk te accepteren.

affiche_transgendertentoonstelling

Emancipatie transgenders

Doel van de expositie is de emancipatie van transgenders. Kort samengevat betekent dat minder leven in de kast en meer acceptatie door de samenleving.

Het initiatief tot deze expositie in een openbaar gebouw komt van T&T Eindhoven en wordt gesteund door de landelijke vereniging LKG T&T. Ongeveer de helft van de in het Stadhuis te exposeren foto’s zijn eerder te zien geweest tijdens de Transgender Info Dag op 1 maart 2008 in Eindhoven, eveneens een initatief van de Eindhovense T&T-groep.

T&T Eindhoven en de vereniging LKG T&T zijn de gemeente Eindhoven en in het bijzonder wethouder Hans-Martin Don dankbaar dat de Transgender Foto Expositie in het Stadhuis kan worden gehouden.

EindhovengenderdysforieHans Martin Doninterseksualiteitinterseksuelentransgenderstransseksualiteittravestie

vorige

Korstmos: minituintjes op de brug

volgende

Transgenders – heel gewoon

Reageren? Reactie annuleren

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Er zijn nog geen reacties geplaatst.

Ron van ZeelandRotterdammer. Actief voor Stichting Untenu. Schrijft over LHBTIQ+, hiv & een groene, inclusieve samenleving. En over Lola natuurlijk.

Tweets by ronvanzeeland

Inschrijven op nieuwsbrieven

Controleer je inbox of spammap om je abonnement te bevestigen.

Untenu

Categorieën

  • Algemeen
  • Azië
  • Brabant
  • Brussel
  • Cambodja
  • Geschiedenis
  • Hiv-aids
  • Kunst & Cultuur
  • LHBT
  • Media
  • Natuur & Milieu
  • Poes
  • Politiek
  • Rotterdam
  • Untenu
  • Vegan

Laatste reacties

  • Marc op Ridder in de Orde van Oranje-Nassau
  • Ron van Zeeland op Poes Lola Update #17
  • Marc op Poes Lola Update #17
  • Ron van Zeeland op Barbier in Berlijn
  • Ton de Coster op Barbier in Berlijn

Archief

  • ZKV
  • Poes Lola
  • Over mij
    • Contact
  • In de media
    • Media 1987-1989
    • Media 1990
    • Media 1991
    • Media 1992-1993
    • Media 1994-1996
    • Media 1997-1998
    • Media 1999
    • Media 2000-2002
    • Media 2003-2006
    • Media 2007
    • Media 2008
    • Media 2009
    • Media 2010
    • Media 2011
    • Media 2012
    • Media 2013 – 2015
    • Media 2016-2017
    • Media 2018 – 2022
  • Dossiers
    • De affaire Delfshaven – homo weggepest.
    • Cambodja – politieke ontwikkelingen
    • Hiv & AIN/anuskanker
    • Hiv & osteoporose en -necrose
    • Hiv-genezing
Copyrights © 2018 BUZZBLOGPRO. All Rights Reserved.