Ron van Zeeland

Schrijft over LHBT/hiv/Cambodja/poes Lola & andere zaken

Ron van Zeeland

Schrijft over LHBT/hiv/Cambodja/poes Lola & andere zaken

  • ZKV
  • Poes Lola
  • Over mij
    • Contact
  • In de media
    • Media 1987-1989
    • Media 1990
    • Media 1991
    • Media 1992-1993
    • Media 1994-1996
    • Media 1997-1998
    • Media 1999
    • Media 2000-2002
    • Media 2003-2006
    • Media 2007
    • Media 2008
    • Media 2009
    • Media 2010
    • Media 2011
    • Media 2012
    • Media 2013 – 2015
    • Media 2016-2017
    • Media 2018 – 2022
  • Dossiers
    • De affaire Delfshaven – homo weggepest.
    • Cambodja – politieke ontwikkelingen
    • Hiv & AIN/anuskanker
    • Hiv & osteoporose en -necrose
    • Hiv-genezing
BrusselPolitiek

Brussel – eerste dag

Gepubliceerd op 16 april 20080 reacties2minuten leestijd210 x bekeken

Deel

0


De bedoeling van dit soort werkbezoeken is tweeledig: elkaar (door de fracties heen) beter leren kennen, én kennis opdoen van bepaalde beleidsterreinen. In dit geval wat Brussel voor Noord-Brabant betekent. Wat dat eerste betreft, dat werkt wel op zo’n reisje. Het kennis opdoen werd bemoeilijkt door zware luiken (daar hadden meer mensen last van).

De dag begon met een misverstand. Zonder ontbijt vertrok ik naar het provinciehyis, want er zou een koffie- en theebuffet staan. Handig want ik moest dáár mijn pillen innemen – met voedsel. Er stond wel een buffettafel, met alleen koffie en thee. Met Nico naar het benzinestation voor een ontbijtje en daarna de bus in. 


Hanja Maij Weggen spreekt ons toe via de tv.

Eerst maar eens het programma wat we tot nu toe hebben afgewerkt:

• Bezoek aan het Huis van de Nederlandse Provincies (HNP) met een inleiding over Europa door de heer J. Chabert (voormalig voorzitter Comité van de Regio’s). Gevolgd door een introductie op Europa, de instellingen, verdragen, werkwijze HNP en relatie Brabant en Europa. Bij dat laatste was het vechten tegen de slaap. Ik was al moe, de verteltrant en het onderwerp deden de rest. Verder viel vooral op dat Hanja Maij Weggen erg veel refereerde aan eerdere functies en ervaringen.

• Bezoek aan het Europees Parlement met eerst een lunch aldaar. Hierna volgden drie inleidingen door Lambert van Nistelrooij, Arie Blokland en Toine Manders, Europarlementariërs voor respectievelijk CDA, ChristenUnie en VVD. Ik veerde op toen Van Nistelrooij kwam met de opmerking dat we best dezelfde eisen mogen stellen aan geïmporteerde producten als aan onze eigen producten. Of dat ook gold voor dierenrechten bij vleeimport was mijn vraag. Daarop kwam een heel betoog, aangevuld door Maij Weggen, dat dat in de (nabije)toekomst op het bordje van het Europees Parlement zou komen te liggen.

Vanavond is er in het hotel nog een diner met twee toespraken. Eén van de heer P. Kok, Permanent Vertegenwoordiger en één door Annemarie moons, gedeputeerde.

Voor een uitgebreid inhoudelijk verslag, zie het blog van Marusjka Lestrade, zij heeft zitten tikken tijdens de vorodrachten.

Arie BloklandBrusselBruxellesEuropees ParlementHanja Maij-WeggenLambert van NistelrooijNoord-BrabantProvinciale StatenToine Manders

vorige

In de bus naar Brussel wordt gewerkt

volgende

Meetpaal in Ossendrecht

Reageren? Reactie annuleren

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Er zijn nog geen reacties geplaatst.

Ron van ZeelandRotterdammer. Actief voor Stichting Untenu. Schrijft over LHBTIQ+, hiv & een groene, inclusieve samenleving. En over Lola natuurlijk.

Tweets by ronvanzeeland

Inschrijven op nieuwsbrieven

Controleer je inbox of spammap om je abonnement te bevestigen.

Untenu

Categorieën

  • Algemeen
  • Azië
  • Brabant
  • Brussel
  • Cambodja
  • Geschiedenis
  • Hiv-aids
  • Kunst & Cultuur
  • LHBT
  • Media
  • Natuur & Milieu
  • Poes
  • Politiek
  • Rotterdam
  • Untenu
  • Vegan

Laatste reacties

  • Marc op Ridder in de Orde van Oranje-Nassau
  • Ron van Zeeland op Poes Lola Update #17
  • Marc op Poes Lola Update #17
  • Ron van Zeeland op Barbier in Berlijn
  • Ton de Coster op Barbier in Berlijn

Archief

  • ZKV
  • Poes Lola
  • Over mij
    • Contact
  • In de media
    • Media 1987-1989
    • Media 1990
    • Media 1991
    • Media 1992-1993
    • Media 1994-1996
    • Media 1997-1998
    • Media 1999
    • Media 2000-2002
    • Media 2003-2006
    • Media 2007
    • Media 2008
    • Media 2009
    • Media 2010
    • Media 2011
    • Media 2012
    • Media 2013 – 2015
    • Media 2016-2017
    • Media 2018 – 2022
  • Dossiers
    • De affaire Delfshaven – homo weggepest.
    • Cambodja – politieke ontwikkelingen
    • Hiv & AIN/anuskanker
    • Hiv & osteoporose en -necrose
    • Hiv-genezing
Copyrights © 2018 BUZZBLOGPRO. All Rights Reserved.